Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı’nın teknik destek programı

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı’nın teknik destek programı

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı’nın teknik destek programı kapsamında desteklediği Kalite Yönetim Sistemi eğitimleri önümüzdeki haftadan itibaren başlıyor.

Muş Ticaret ve Sanayi Odası’nın hazırladığı proje kapsamında kamu çalışanlarına ve oda üyelerine verilecek olan eğitim sayesinde toplam kalite yönetimin uygulanması ve bilgili personelin yetişmesi amaçlanmaktadır.

Konu ile ilgili olarak yazılı basın açıklaması yapan Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fatih Cengiz, üyelerin bu eğitime önem vermesi gerektiğini kaydetti. Cengiz açıklamasında, “Muş Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA)'ya sunulan teknik destek kapsamında oda üyelerimize ve kamu çalışanlarına yönelik Kalite Yönetim Sistemi hakkında eğitim verilecektir. 19.10.2015 pazartesi günü sabah 09:30'da başlayacak eğitime tüm oda üyelerimiz ile kamu kurumlarının görevlendireceği kamu personelleri ve üniversite öğrencileri katılabilir” dedi.

MUŞ TSO olarak iş gücünü ve insan kaynaklarının gelişmesine önem verdiklerini belirten Cengiz yazılı basın açıklamasında, “Kurum ve kuruluşlarının uluslararası rekabet ortamında güçlü bir biçimde yer alabilmesinin temel koşullarından biri olan "Toplam Kalite Yönetimi"nin uygulanabilmesi, bu konularda yetişmiş iş gücü ve bilgili personelin varlığına bağlıdır. İşte hazırladığımız bu eğitim; ihtiyaç duyulan bu iş gücünü ve insan kaynaklarını yetiştirmeyi hedefliyor.

Bu nedenle günümüz şartlarında birçok şirket ve işletmenin toplam kalite yönetim sistemine dahil olduğu görülmektedir. İlimizde de bu konuda değişik sektörlerde faaliyette bulunan bazı şirketlerimiz, Toplam Kalite Yönetim Sistemine dahil olmuştur” ifadelerine yer verdi.

Eğitimden kimlerin yararlanabileceği ile ilgili bilgiler veren Cengiz şunları söyledi; “çalıştıkları firmalarda kalite kavramının yerleşmesini arzulayan üst ve orta kademe yöneticiler, kalite kavramıyla ilgili çalışma yapanlar, faaliyet alanları ne olursa olsun daha iyi, verimli ve karlı iş yapmak isteyen firmaların orta ve üst düzey yöneticileri, yönetici adayları, süreç Yönetimi çalışmalarında aktif biçimde rol alan çalışanlar, firmaların kalite yönetim biriminde çalışmak isteyenler, kalite yöneticisi, kalite yönetim temsilcisi olarak çalışan ve kendini geliştirmek isteyenler, toplam kalite yönetimi uzmanlık belgesini almak isteyenler, yeni bir meslek edinmek isteyenler,

Muş Ticaret ve Sanayi Odası olarak son derece önem verdiğimiz bu eğitime oda üyelerimizin gerek ilgiyi göstermelerini bekliyoruz. Konusunda uzman ADN Danışmanlık firmasının Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Muzaffer KIRAÇ tarafından verilecek bu eğitim programına tüm üyelerimizi davet ediyor ve katılımlarını bekliyoruz”.

Facebookta Paylaş