Haber


31

Diyarbakır’da düzenlenen Mezopotamya Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na katılan Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç, bu tür organizasyonların bölgeye katkı sağladığını söyledi

 

Bu yıl Diyarbakır’da 12’ncisi düzenlenen Mezopotamya Tarım Hayvancılık Fuarı ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. Fuara Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç, üst kurul delegesi Aydın Çelik, kamu kurum temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Mezopotamya Tarım Hayvancılık Fuarı’nın bölgeye ve dolayısıyla kentimize katkıları olduğunu ifade eden Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç, çiftçilerin fuarda edindiği deneyim ve tecrübelerinin üretime de yansıyacağını belirtti.

Tarım ve hayvancılık konusunda Muş’un da hatırı sayılı rakamlara sahip olduğunu sözlerine ekleyen Koç, 30 Mart’ta başlayan fuarın 3 Nisan’a kadar devam edeceğini söyledi. Bölgenin en önemli geçim kaynaklarının başında tarımın ve hayvancılığın geldiğini vurgulayan koç, bu tür organizasyonlara katılımın üreticilere tecrübe ve farklılık kazandıracağını kaydetti.

Muş Ticaret ve Sanayi Odası olarak kentin ekonomisine, üretimine değer katacak her türlü oluşumun içerisinde yer alacaklarını belirten Başkan Koç, Diyarbakır’da düzenlenen fuara 100’den fazla katılımcının iştirak ettiği, hatta yurt dışından bile gelen firmaların olduğunu hatırlatarak, Muşlu üreticilerin, girişimcilerin ve yatırımcıların da bu fırsatlardan yararlanması gerektiğini belirtti.

Diyarbakır’da Mezopotamya Tarım Hayvancılık Fuarı’nın düzenlenmesinde emeği geçenleri tebrik eden Koç, Muş’a, bölgeye ve ülkeye hizmet eden herkese başarılar diledi.

Okunma Sayısı: 475
resim
Muş Ticaret ve Sanayi Odası © | Tüm Hakları Saklıdır | 2018