Haber


07

Muş Ticaret ve Sanayi Odası, kentin çeşitli bölgelerinde eğitim gören maddi durumu iyi olmayan öğrencilere ayakkabı yardımında bulundu
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Muş Ticaret ve Sanayi Odası’na (MUŞ TSO) gönderilen yardımlar ihtiyaç sahibi öğrencilerin yüzünü güldürdü. Çetin kış şartlarının yaşandığı Muş’ta öğrencilere ayakkabı yardımında bulunan Muş Ticaret ve Sanayi Odası, dar gelirli öğrencilerin umudu oldu.
Her yıl periyodik olarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden gönderilen yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için azami gayret gösteren Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç, bu yıl öğrencilere kışlık bot aldıklarını söyledi.
Kentin çeşitli bölgelerinde faaliyet gösteren 26 okul müdürüyle irtibata geçerek yardıma muhtaç öğrencileri tespit ettiklerini belirten Koç, bin dolayında kışlık bot alarak bu öğrencilere dağıtılmak üzere okul müdürlerine teslim ettiklerini belirtti.
Muş Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Toplantı Salonunda okul müdürleriyle bir araya gelen MUŞ TSO Başkanı Erdal Koç, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği dar gelirli, ihtiyaç sahibi vatandaşların durumunu göz önünde bulundurarak büyük bir duyarlılık örneği gösterdiğini ifade etti. Oda ve borsalara gönderilen yardımların illerde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için oda ve borsa başkanlarının da hassas davrandıklarını belirten Koç, “Muş Ticaret ve Sanayi Odası olarak yönetim kurulumuzla yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde bu yıl öğrencilerimize kışlık bot yardımında bulunmaya karar verdik. Siz değerli okul müdürlerimizle de bunu istişare ettik. Sizler okullarınızda maddi durumu iyi olmayan öğrencileri tespit ederek bu yardımların amacına uygun dağıtılması için bizlere yardımcı oldunuz, destek oldunuz. Bunun için de ayrıca sizlere teşekkür ediyorum. Öğrencilerimize dağıtılacak olan ayakkabılar gerçekten kaliteli ve mevsim koşullarında uygun olması da bizleri ayrıca memnun etmiştir. Bundan sonraki süreçte yine TOBB’un bu tür yardımlarında sizlerle fikir alışverişinde bulunarak öğrencilerimizin ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğiz. Bu vesileyle başta Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Sayın Rifat Hisarciklioğlu’na ve yönetim kuruluna teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Siz değerli okul müdürlerimize göstermiş olduğunuz anlayış ve fedakârlıktan dolayı teşekkür ediyorum. Öğrencilerimize hayırlı olsun diyor ve başarılar diliyorum” diye konuştu.
Okul müdürleri her yıl Muş Ticaret ve Sanayi Odası’nın öğrencilere yardımda bulunduğunu belirterek Başkan Koç’a ve yönetim kuruluna teşekkür ettiler.
 

Okunma Sayısı: 674
resim
Muş Ticaret ve Sanayi Odası © | Tüm Hakları Saklıdır | 2018